Jak poprawić relację w związku?

Jak poprawić relację w związku?


Masz wrażenie, że twój związek popadł w rutynę.
Jesteście zabiegani i skoncentrowani na niekończącej się liście spraw do załatwienia. Zamiast doświadczać większej intymności, każdy kolejny dzień, oddala was od siebie.

 

W takich chwilach, najbardziej boli wspomnienie tego, co było. Tęsknota łączy się z lękiem. Boimy się, że utraciłyśmy coś bezpowrotnie.


Jest to właściwy moment, żeby wprowadzić kilka zmian, które mają niezwykłą moc, gdy są powtarzane do momentu, aż stanął się naszym nowym nawykiem.


Jesteś gotowa?

 

Oto trzy proste sposoby, które pomogą wam zbliżyć się do siebie:

 

NB1


Jako kobiety czynu z  tendencją do rozwiązywania każdego problemu za naszego partnera, często z automatu wyskakujemy z listą rozwiązań.

To zupełnie tak, jakbyśmy mówiły ? Ty jesteś taki delikatny i na bank sobie nie poradzisz. Ja Ci ulżę, bo chcę oszczędzić Ci cierpienia?.

Daj mu szansę. Skoro Ty potrafisz, on też może. Daj mu czas. Kiedy partner coś Ci opowiada, porzuć na moment potrzebę analizowania, naprawiania lub obrony swojego stanowiska. Nie kieruj rozmowy na własne doświadczenia ? A wiesz, bo ja miałam dokładnie to samo??

Skieruj do niego te słowa: ?Rozumiem, że się denerwujesz, to naprawdę trudna sprawa?. Słuchaj do czasu, aż stwierdzisz, że już wszystko powiedział. Zapytaj: ? Czy jest coś, co mogę zrobić, żebyś poczuł się lepiej?? ?Czego teraz potrzebujesz??. Jeśli odpowie, że nic, nie drąż tematu. Powiedz tylko, że jesteś, jakby czegoś potrzebował.

 

nb2


Poświęć 5 minut dziennie na szukanie sposobów, radzenia sobie z najsłabszym punktem w waszym związku.
Przez tydzień, koncentruj się tylko na tym jednym aspekcie waszej relacji. Ustal cel i rozpisz plan działania. Uwzględnij konkretne czynności do wypróbowania. Jeśli brakuje intymności w waszym związku, napisz czym dla Ciebie jest intymność. Po czym poznasz, że wróciła do twojego związku? Jeśli zrozumie Cię czterolatek, to znaczy, że jesteś gotowa do działania i określiłaś to bardzo precyzyjnie.

 

nb3

 

Witaj w drzwiach swojego partnera. Nie ma znaczenia czy wraca do domu z pracy, z długiej podróży, czy ze sklepu. Przypomnij sobie, jak reagujesz witając przyjaciółkę, znajomych czy dziecko. Jakie to wspaniałe uczucie, gdy nasza obecność jest przyjmowana z uśmiechem. Nie raz witałam mojego męża z ręcznikiem kuchennym lub przekrzykując odkurzacz. Raczej nie okazywałam mu w ten sposób, że jest dla mnie ważny. A Ty, jak witasz swojego partnera?

 


Jeśli podobał Ci się ten artykuł, polub lub podziel się z innymi.

 


W komentarzach poniżej możesz napisać, jak budujesz bliskość w związku i co sprawia Ci największe trudności.

Visited 22 times, 1 visit(s) today
« wstecz