Co niepotrzebnie traktujesz jako swój błąd?

co niepotrzebnie nazywasz swoim błędem


Kiedy słyszysz słowo ?sukces?, komórki mózgowe zaczynają szaleć. Kartoteki wspomnień wysuwają się, jedna po drugiej.

 

Wiesz doskonale czym sukces nie jest, ale czy na pewno?

 

Wiele się mówi o tym, jak go osiągnąć, dlatego oszczędzę tobie czasu i poruszę kwestię, która wydaje mi się znacznie ważniejsza.

 

Opowiem Ci  dlaczego to, co postrzegasz jako swoją porażkę, oddala Cię od osiągnięcia tego, co nazywasz sukcesem. No i oczywiście, w jaki sposób, skutecznie temu zaradzić.

 

No, to teraz zanurkujmy!

 

NB1

Mówisz: ?Jestem beznadziejna, powinnam postąpić inaczej?. Oznacza to, że określasz kim jesteś, poprzez efekty swoich działań. Idąc tą drogą, nigdy nie będziesz w stanie postąpić inaczej, bo presja niepopełniania błędów skutecznie zamrozi twoje działania i efekty doprawi goryczą. W życiu nie ma znaczenia ile razy upadasz, ale czy się podnosisz. Twoje błędy, mówią tylko o strategii, którą wybierasz, a nie o tym, jaka jesteś. Każdy błąd to odkrycie kolejnego sposobu, jak czegoś nie robić. Jeśli coś jest dla ciebie ważne, to wytrwale zmieniaj strategię aż osiągniesz upragniony sukces. Zamiast surowo siebie oceniać, poszukaj błędów w strategii.

 

nb2

Reakcje innych przypisujesz głównie sobie. Od najmłodszych lat wmawia się tobie, że twoje szczęście zależy od akceptacji innych. Kiedy nie uda ci się przyciągnąć ich uwagi, odbierasz to bardzo osobiście. To co inni mówią i robią to projekcja ich własnej rzeczywistości. Stajesz się ofiarą niepotrzebnego cierpienia, jeśli obwiniasz się, na przykład za ich wybuchy agresji. Nawet jeśli popełniłaś gafę, to druga osoba decyduje o jakości i intensywności swojej reakcji. Ich reakcja to nie jest twój błąd! Wystrzegaj się jedynie, dolewania oliwy do ognia.

 

nb3

Czas smutku i złości pragniesz wysłać w najdalszy zakątek ziemi, bez możliwości powrotu. Jednak prawdą jest, że uczucia stale przepływają przez ciebie niczym rzeka. Uczucia są częścią ludzkiego doświadczenia. Jeśli sądzisz, że sukces to  ciągłe odczuwanie jedynie spokoju, to padłaś ofiarą podłej manipulacji. Emocje są ulotne a spokój, którego szukasz to stan umysłu, ducha i ciała, dlatego masz do niego dostęp nawet w chwilach smutku. Spokój to przekonanie, że niezależnie od okoliczności, wszystko uda się zrobić jak najlepiej. Połącz emocje ze spokojem w tobie. To jest przepis na sukces.

 

nb4

Lęk traktujesz jako swojego wroga, ale czy słusznie? Bez wątpienia jest to wyjątkowa emocja, ponieważ najczęściej pozwalamy jej przejąć kontrolę nad naszym życiem.  Jeśli chcesz zmiany, to pozwól, aby prowadziły Cię twoje wartości i doprecyzowane marzenia. Stawiaj je w pierwszym rzędzie. Działaj pomimo lęku.  Żeby to zrobić skutecznie, zawsze miej przed oczami wyraźny obraz swoich pragnień. Pamiętaj, że lęk towarzyszy odwadze, zwłaszcza na początku jej drogi.

 

Mając właściwą perspektywę swoich doświadczeń, jesteś na dobrej drodze do osiągnięcia sukcesu.

 

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, polub lub podziel się z innymi.

Visited 5 times, 1 visit(s) today
« wstecz