Czy musisz być gotowa, by zacząć?

gotowa


Nie rób niczego dopóki nie poczujesz, że to właściwy moment. Działaj dopiero wtedy, gdy będziesz gotowa. Naprawdę?

 

Będąc w rozwoju osobistym łatwo wpaść w tą pułapkę i ja też na pewien czas w niej utknęłam. Rok zwlekałam z otwarciem tego bloga. Miałam już stronę, zdjęcia, pomysły na artykuły, ale wciąż nie czułam się gotowa. Program Właściwa Ty też był gotowy, ale ja wciąż miałam wrażenie, że jeszcze coś musi się wydarzyć żebym mogła zacząć. ?Jak ja ogarnę wordpressa? Jak zrobić stronę lądowania? Jak ja sobie z tym wszystkim poradzę?? Pracowałam nad swoim lękiem, ale zamiast go zmniejszać dodawałam mu jeszcze więcej siły.

 

Teraz już wiem, że ?Co chcemy zrobić, powinniśmy zrobić wtedy, gdy chcemy, bo to nasze chcę ulega zmianom, odpływom, odwrotom.? Im dłużej czekałam tym mniej pewnie się czułam. Kiedy zaczęłam również nie czułam się jak ryba w wodzie. Tak jak tworzenie wypełniało mnie promienną radością, to już wszelkie aspekty techniczne mroziły mi krew w żyłach.

 

Jeśli jest coś, co bardzo pragniesz zrobić i jest to dla Ciebie nowe doświadczenie pamiętaj o tym, że naturalnym jest przechodzenie przez te 3 fazy. Niezależnie od tego, czy pragniesz zacząć biegać dla poprawy kondycji czy też pragniesz napisać książkę, oto czego możesz się spodziewać.

 

NB1

Faza pierwsza:

?To jest nie do zniesienia?. Co mi strzeliło do głowy. Powinnam wrócić do tego co znane.

W takich momentach przypominaj sobie często, że to tylko chwilowy dyskomfort i powracaj w myślach do przyczyn, które za tym stoją. Dla przykładu możesz to ubrać w takie słowa ?Wybieram ćwiczyć codziennie przez 10 minut żeby wzmocnić moje ciało i dzięki temu móc robić to, co kocham z uśmiechem na twarzy, zamiast grymasu bólu i zadyszki.

 

nb2

Faza druga:

?Wciąż jest mi z tym niewygodnie?. Powtarzaj sobie często: ?Najgorsze już za mną. Wkrótce będzie mi łatwiej. Przyjdzie czas, że będę się w tym czuła jak ryba w wodzie?.

 

nb3

Faza trzecia:

?I o to właśnie chodziło. Zuch dziewczyna?. Dałaś radę. Jest to faza kiedy odkryłaś dla siebie właściwy sposób, przećwiczyłaś i teraz unosisz się nad ziemią.

 

Kiedy tworzysz coś od zera jak możesz czuć się z tym komfortowo? Twoje cenne dary nie mogą się rozwinąć ani nie ujrzą światła dopóki nie zgodzisz się na ten chwilowy dyskomfort.  Zależnie od sytuacji, może on  trwać od tygodnia do pół roku. Dlatego działaj pomimo lęku i przypominaj sobie każdego dnia dlaczego to robisz, dlaczego jest to tak dla Ciebie ważne.

 

Nie wstrzymuj swoich darów przed tymi, którzy mogą ich potrzebować. Jeśli twoim celem jest poranne wstawanie, żeby wykonać swoją pracę wcześnie i dzięki temu mieć czas dla bliskich i na doświadczanie życia na tysiąc różnych sposobów idź za tym. Nigdy nie wiesz dla kogo staniesz się inspiracją. Nie ma małych darów, są tylko te niewykorzystane.

Na co Ty nie czujesz się gotowa? Z czym zwlekasz czekając na właściwy moment?

Visited 1 times, 1 visit(s) today
« wstecz