Zanim powiesz „tak”.

ZANIMPOWIESZTAK


Kiedy pytałaś mamy dlaczego oni się całują, odpowiadała Ci, że powodem jest ich wzajemna miłość.

 

Kiedy pytałaś jak wybrać właściwego partnera dowiadywałaś się, że to po prostu się czuje i będziesz wiedziała, kiedy spotkasz go na swojej drodze.

 

Kiedy miałaś wrażenie, że już znalazłaś księcia z bajki i to z nim chcesz spędzić resztę życia, okazywało się, że popełniłaś błąd i może dobrze się zastanów córeczko czy dobrze robisz? Ale jaki błąd mamo, przecież mówiłaś, że miłość wszystko przezwycięży.

 

Od lat szukamy odpowiedzi na pytanie czym jest miłość i jak zbudować szczęśliwe relacje.

 

Problem polega na tym, że dostajemy mało precyzyjne wskazówki, które pozwolą nam wybrać właściwie i uchronić się przed zranieniem.

 

Jeden z bardzo szkodliwych mitów, to przekonanie, że po prostu czujesz, że to twój Mr Right. To co możesz czuć na początku znajomości to mieszanka namiętności, ciekawości i wyobraźni, która prowadzi Cię do krainy romansu.

 

Dowiesz się dziś na co zwrócić uwagę, nim powiesz mężczyźnie tak, oddając mu swój świat w pełni, co pozwoli Ci uchronić się przed wejściem w toksyczną relację.

 

NB1

Poświęć czas, aby doprecyzować swoje potrzeby w relacji i rozpoznać własne wzorce zachowań.Te pytania mogą Ci w tym pomóc.

Czy to czym dzielę się z partnerem jest w zgodzie ze mną, czy też daję, bo boję się odrzucenia?

Czy robię dla niego wszystko żeby tylko mnie pokochał i był dla mnie dobry?

Jeśli z lęku przed samotnością oddajesz się cała, nim jeszcze poznasz mężczyznę, ryzykujesz, że ktoś znów złamie ci serce.

 

nb2

 

Określ moment w życiu na którym się obecnie znajdujesz. To powie Ci czy masz na tyle siły, żeby być w pełni obecna nawiązując nowe kontakty.  Jeśli dopiero co zerwałaś z partnerem i masz wrażenie, że nie potrafisz być sama, możesz wskoczyć w ramiona, które nie są gotowe nieść Cię daleko. Pewne wydarzenia sprawiają, że łatwiej jest nam przeoczyć znaki ostrzegawcze i popłynąć na fali namiętności z mężczyzną, który nie chce trwałej relacji lub nie traktuje nas z szacunkiem.

 

nb3

 

Pamiętaj, że na początku znajomości celem jest wzajemne odkrywanie a nie określanie wspólnego kierunku życia. Jeśli układasz sobie w głowie plan życia z osobą, której jeszcze nie poznałaś, zwiększasz swoją podatność na zranienie. To co wiesz na początku to za mało na podjęcie decyzji o wspólnym życiu.

 

nb4

Mózg nie rozróżnia tego co prawdziwe od tego co wyobrażone. Jeśli wciąż fantazjujesz, że mężczyzna, którego poznałaś pokoloruje twój świat, zakochujesz się nie w mężczyźnie przed Tobą ale w swoim wyobrażeniu o nim. Patrząc przez pryzmat swoich wyobrażeń, odbierasz sobie szansę na prawdziwe poznanie. Przestajesz dostrzegać ostrzegawcze sygnały, albo widząc je, starasz się je ignorować.

nb5

Kiedy na początku relacji zgadzasz się na wszystko z lęku przed odrzuceniem, nie masz szans, żeby zobaczyć jak mężczyzna reaguje gdy mu odmawiasz. A to jest bardzo ważna informacja, jeśli pragniesz w przyszłości dzielić z nim swój świat. Nie wymuszaj odmowy, po prostu, kiedy czegoś nie chcesz mów  o tym otwarcie.

Jeśli chcesz zmienić stare wzorce w związku zapraszam Cię do zapoznania się z Programem Właściwa Ty

Visited 1 times, 1 visit(s) today
« wstecz