Jak pokonać presję natychmiastowych wyników?

presja wyników

 Presja natychmiastowych wyników. Na samą myśl robi się słabo.

Czy znasz te głosy? ? Muszę nadążać, muszę być w tym dobra jak najszybciej?. 

 

Zaczynasz coś nowego i masz wrażenie jakbyś była kompletną niedojdą.

 

Patrzysz jak inni płynnie się poruszają, a ty  jak zahipnotyzowana, starasz się powtarzać każdy ich ruch.

 

Im dłużej się przyglądasz i starasz się naśladować ich kroki, tym bardziej połamane ruchy wykonujesz.

 

Miesza się w tobie zwątpienie ze złością. Pragniesz, aby czas zwolnił, żebyś mogła przećwiczyć sobie układ i mieć takie efekty jak oni.

 

Wymagając od siebie tak wiele, kiedy jesteś na początku nowego doświadczenia, sprawiasz, że twój świat wypełnia gęsta mgła samokrytyki a twoje ciało nie może odnaleźć własnego rytmu. Presja natychmiastowych wyników staję się twoją towarzyszką.

 

Krepując swe ruchy i narzucając sobie ?powinności?, oddalasz tylko nadejście upragnionego efektu. Coś co miało być piękne staje się koszmarem.

 

Jak nie zwariować , gdy jesteś na początku nowej drogi? Oto sposoby, z których korzystam we własnych podróżach.

 

NB1

Przypominaj sobie codziennie, że rozciągasz mięśnie, o których istnieniu nie miałaś pojęcia. To wymaga czasu i delikatnej zachęty.  Odnalezienie własnego rytmu zaczyna się zawsze od dyskomfortu poszukiwań i potykania się w procesie opanowywania upragnionego układu.

 

nb2

Zobacz jak wpływa na ciebie porównywanie się z autorytetami w  twojej dziedzinie. Jeśli porównujesz swój początek z czyimś środkiem, okradasz się z radości i kreatywności. Poznawaj siebie w działaniu i dostrzeż radość w krokach, które starasz się opanować. Porównuj to co już osiągnęłaś, do tego co umiałaś miesiąc wcześniej. Gdy porównujesz to co masz teraz do efektu, który pragniesz osiągnąć, niepotrzebnie tracisz energię i tracisz motywację do działania. Gdy zamienisz  energię porównań na energię tworzenia, połączysz się znowu z radością i kreatywnością w sobie.

 

nb3

Zacznij z tym, co masz tu i teraz. Wykażesz się odwagą, jeśli uznasz etap, na którym się znajdujesz i przyjmiesz wszystko, co ci oferuje. Napisz na kartce: ?Jestem gotowa eksperymentować i ufam, że znajdę właściwy sposób, który zaprowadzi mnie do celu.Moje marzenie jest silniejsze, niż wyzwania z którymi się mierzę?.

 

nb4

Otaczaj się osobami, które wiedzą przez co przechodzisz, bo sami byli na tym etapie. Rozmawiaj o tym, jak oni się czuli na początku drogi i jakie wyzwania przyszło im pokonywać. Samo ich wsparcie i zrozumienie pozwoli Ci robić kolejny krok z większym zaufaniem.

Visited 2 times, 1 visit(s) today
« wstecz