Jak poprawić relację z pieniędzmi?

relacja z pieniędzmi

Nie raz słyszałaś o ważności budowania relacji między dwojgiem ludzi. Dlatego naturalnym jest, że wkładasz wiele energii i zaangażowania, żeby stworzyć prawdziwe i szczęśliwe związki.

 

Czy tak samo podchodzisz do tematu pieniędzy?

 

Jeśli byłaś chowana, choć trochę jak ja, to moje pytanie obudzi w tobie wewnętrznego cenzora. Oto jego monolog: O matko, przecież pieniądze szczęścia nie dają. To narzędzie szatana i manipulacji. Zobacz, oni zarabiają na ludzkim cierpieniu. Chyba nie chcesz być taka płytka?

 

Im bardziej starałam się utwierdzić w przekonaniu, że pieniądze szczęścia nie dają, tym gorzej wyglądała moja sytuacja finansowa. Nie mogłam już dłużej być obojętna wobec faktu, że pieniądze są ważne i potrzebne.

 

Skoro rozpad związku i problemy finansowe to dwie najczęściej wymieniane przyczyny cierpienia u ludzi, zadziwiające jest, że tak rzadko mówi się o naszej relacji z pieniędzmi.  W końcu to jej jakość odzwierciedla obfitość, którą jesteśmy w stanie przyciągnąć do swojego życia.

 

 

Poznasz teraz trzy sposoby, które pomogą Ci poprawić relację z pieniędzmi.

 

NB1

Przez lata opowiadano Ci historyjki, w których główną rolę odgrywał pieniądz. Wpojono Ci przekonania, które  każdego dnia wpływają na  twoje decyzje finansowe. Pierwszy krok to ich rozpoznanie i zbadanie ich prawdziwości.

 

Wykonaj ćwiczenie, które nazwałam ? bajka na dobranoc?. Wyobraź sobie, że co wieczór siada przy twoim łóżku osoba, która obserwowała twoje życie, od kiedy przyszłaś na świat. Opowiada Ci bajkę o twojej przyjaźni z pieniędzmi. Spisz ją teraz, pomijając aspekt stylistyczny. Zwróć uwagę na to, jak mówisz o swojej znajomości z  panem pieniądzem, jak reagujesz stojąc przy kasie, jakie masz emocje, kiedy o nim myślisz.

 

Z opowieści pełnej zła rodzi się opór i lęk. W takim stanie emocjonalnym tracisz kontakt z korą mózgową i twoje twórcze pomysły, nie mają szansy wypłynąć na powierzchnię.

 

Pieniądz to tylko forma wymiany wartości. Nie jest ani dobry ani zły. To twoje podejście czyni go takim. Jeśli masz wewnętrzny konflikt co do pieniędzy, to trudniej Ci będzie je zdobyć. To co odłożysz, wycieknie przy najbliższej awarii urządzeń domowych.

 

Jeśli chcesz to zmienić, zmień bajkę którą opowiadasz. Porozmawiaj z ludźmi, którzy z łatwością zdobywają pieniądze, czyniąc dla innych wiele dobra. Jeśli nie masz takiego mentora, poczytaj biografię tych, którzy odnoszą sukcesy finansowe i budują bliskie relacje pełne miłości i szacunku.

 

nb2

 

Wykreśl ze słownika określenie ?za drogie?. Zastąp je takim oto zdaniem: ? To ma taką wartość, jaką ktoś mu nadał. Ja mogę wybrać, na co przeznaczam taką kwotę?. Jeśli często mówisz, że coś jest za drogie, to tak jakbyś mówiła, nie potrzebuje takiej kwoty, wolę mniej i taniej, bo jestem dobra w zaciskaniu pasa. Mówisz i masz, wszechświat daje Ci to, o czym mu najczęściej opowiadasz.

 

nb3

Wzbudź w sobie palące pragnienie czerpania z życia pełnymi garściami. Przypomnij sobie swoje dziecięce marzenia. Zastanów się, jak bardzo możesz zmienić życie innych i wciąż rozbudzać w sobie to, co najlepsze. Pieniądze mogą pomóc Ci w osiągnięciu tego celu. Dopóki go nie określisz , to tak jakbyś godziła się, na obecne warunki w których żyjesz. Poświęć na to 5 minut dziennie, przez minimum 3 tygodnie. Dopiero palące pragnienie czynienia dobra dla siebie i innych, otwiera przed tobą morze możliwości.

 

Kiedy  pieniądze stają się celem samym w sobie, to dramat masz zapewniony. Samo ich posiadanie w połączeniu z niską intencją ( uznanie w oczach innych), osłabi Ciebie i wpłynie na wszystkie aspekty twojego życia.

 

Obfitość finansowa jest skutkiem ubocznym twojego zaangażowania, palącego pragnienia, tego jaka jesteś, w co wkładasz swoją energię i jak postrzegasz świat, który Cię otacza.

 

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, polub lub podziel się z innymi.

Visited 60 times, 1 visit(s) today
« wstecz