Jak poradzić sobie z lękiem przed odrzuceniem?

Jak przezwyciężyć lęk przed odrzuceniem


Wciąż szukasz oznak, że twój partner chce Cię zostawić. Jesteś tak pochłonięta szukaniem zapewnień o prawdziwości jego uczucia, że wciąż zastanawiasz się, co on mógł mieć na myśli. Cierpią na tym również inne aspekty twojego życia, ponieważ zostawiasz je na uboczu bez opieki.

 

Jeśli wciąż boisz się, że spotka Cię coś złego, twoje życie staje się podobne do poczekalni.

 

Bez zbędnych teorii pokażę Ci, jak możesz odzyskać zachwyt nad życiem i okiełznać swój lęk przed odrzuceniem.

 

1.Poznajesz życie nie poprzez plany, ale poprzez doświadczenia. Traktuj swoją relacje nie jak coś co musi trwać wiecznie,  pomimo wszystko. Opraw sobie w ramki ten tekst: „Każda moja relacja jest dzieleniem własnej pełni, radosnym poznawaniem, inspiracją, współpracą troską i celebracją chwili”.

 

2.Porzuć potrzebę poznania odpowiedzi na wszystkie pytania– czy to ten mężczyzna na całe życie? Skup się na tym czy relacja w takiej formie dzisiaj Ci odpowiada. Co mogłabyś zmienić dzisiaj, żeby wasza relacja mogła się rozwijać,  żebyście czuli się ze sobą dobrze.

 

3.Pamiętaj, że rozstanie nie jest porażką ani nie oznacza, że jest coś z Tobą nie w porządku. Smutek jest częścią ludzkiego doświadczenia, ale od Ciebie zależy czy będziesz się nim karmiła w nieskończoność, czy pozwolisz mu odpłynąć.

 

4.Myśl o swojej relacji jak o żywej energii, a nie o ostatecznym celu, który musisz osiągnąć, ani jak o przeszkodzie, którą musisz pokonać. Ważne jest to jak oboje się czujecie, a nie poczucie, jakbyście siebie posiadali na własność.

 

5.Nie możesz przygotować się na wszystko.  Nikt nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego w życiu. Bądź mniej pewna tego, co może się zdarzyć i dzięki temu staniesz się bardziej pewna siebie. Zakładając z góry, czego możesz się spodziewać po partnerze, zabierasz mu możliwość zmian, a sama przestajesz szukać sposobu, aby rozbudzić w nim to, czego może w sobie nie dostrzegać.

Visited 24 times, 1 visit(s) today
« wstecz