Jak przestać ciągle osądzać swoje wybory?

Jak przestać osądzać swoje wybory?


Nasz umysł zaprogramowany jest na wyszukiwanie błędów.
Uwielbia zagadki, dlatego, jak tylko może zwrócić naszą uwagę na jakąś niedoskonałość a my podążymy za wymyślaniem rozwiązań, jego zadanie  jest wykonane.

 

Kiedy tylko podejmiesz jakąś decyzję, słyszysz ten znajomy głos: „Czy jesteś pewna? A może jak zrobimy inaczej to będzie lepiej?” I w rezultacie zwlekasz, kombinujesz a twoje marzenia wciąż są zawieszone w próżni.

 

Co w takim razie możesz zrobić , żeby z każdą decyzją czuć się jak na pierwszej randce –  pełna entuzjazmu z dozą nieszkodliwego niepokoju.

 

  • Wydrukuj  lub napisz w swoim notatniku to zdanie: „ Są sposoby, które działają lepiej lub gorzej.Nic nie jest tylko czarno-białe, dobre lub złe. Wszystko to po prostu kolejna opinia. Ja wybieram, czego chcę w życiu doświadczyć a potem przychodzi czas na moją ocenę”.Nie wierz mi na słowo, sprawdź to. Kiedy przestaniesz mrużyć oczy, ukarze Ci się pełna perspektywa. Sama będziesz zaskoczona, ile masz możliwości.

 

  • Często sobie przypominaj, że zadaniem umysłu jest ochrona Ciebie, dlatego nie szukaj w głowie odpowiedzi czy coś jest dla Ciebie dobre, czy nie- bo to nie jego zadanie. Umysł jest wspaniałym narzędziem do przechowywania i segregowania informacji! Jednak to nasza świadomość nadaje tym informacjom znaczenie.

 

  • Określ, czego pragniesz i jakie są twoje motywy ( bądź wobec siebie bardzo uczciwa). Czy robisz coś, żeby zadowolić innych, bo tak wypada a może działasz z lęku, bo myślisz, że jak nie zadziałasz, to coś utracisz? Jeśli twoje intencje będą w zgodzie z twoją duszą, będą płynęły z bezwarunkowej miłości. Niesamowite, ile niepotrzebnych problemów możesz dzięki temu uniknąć.

 

  • Sprawdź, czy coś jest dla Ciebie, wsłuchując się w swoją intuicję, wewnętrzną mądrość lub boskość w Tobie. Nazewnictwo nie ma większego znaczenia. Jedna z metod, która u mnie działa zawsze i chroni mnie przed mataczeniem umysłu, to chusteczki higieniczne:) Spokojnie, nie masz w nie smarkać. Proponuję Ci,żebyś zapisała oddzielnie na dwóch chusteczkach rozwiązania, nad którym się zastanawiasz. Zgnieć je i pomieszaj, mając w głowie intencję dowiedzenia się, który wybór będzie DLA CIEBIE na ten moment właściwy . Najpierw weź jedną chusteczkę do ręki, zamknij oczy, oddychaj swobodnie i stań się świadoma odczuć, które do Ciebie przychodzą. Powtórz proces z drugą. A potem podążaj za tym, z czym czujesz się w zgodzie.

 

  • No i na koniec, jak uniknąć moralniaka po podjęciu decyzji: powtarzaj sobie często, co godzinę jak będzie trzeba to zdanie ” Nie ma w życiu właściwych decyzji. Są tylko takie, które prowadzą do różnych efektów. Moim zadaniem jest wybrać, czego pragnę doświadczać, a nie przewidywanie wszystkich możliwych scenariuszy. Jeśli efekt mnie nie zadowoli, zastanowię się jakich składników brakowało. Poprawię to, co leży po mojej stronie i z odwagą pójdę dalej doświadczać życia”.
Visited 39 times, 1 visit(s) today
« wstecz